Brak wynagrodzenia

Na budowie rzeczy nie zawsze dzieją się tak, jak powinny – wie o tym, każdy, komu kiedykolwiek dane było popracować przez jakiś czas na stanowisku pracownika budowlanego, majstra lub kogokolwiek innego związanego z budowlanką. Problemy mogą wynikać z niekorzystnych warunków pogodowych, geofizycznych, opóźnień i wielu, wielu innych czynników, których nie sposób teraz wymienić. Problemy mogą również dotyczyć warunków zatrudnienia pracowników budowy i na przykład ich wynagrodzeń. Wiem, co mówię, bo pracodawca, u którego jestem obecnie zatrudniony jako operator sprzętu budowlanego Rzeszów zalega swoim pracownikom z dwumiesięcznym wynagrodzeniem i cały czas obiecuje, że za dzień lub dwa wypłaty wpłyną na nasze konta. Te wypłaty wpływają już, wpływają i jakoś nadal wpłynąć nie mogą.

Tylko ja czekam na prawie 5000 zł za dwa miesiące ciężkiej pracy, dlatego gdyby policzyć ilość pieniędzy potrzebną do wypłaty zobowiązań względem pracowników wychodzi ponad 100 tysięcy złotych. Prezes naszej firmy musi mieć naprawdę duże problemy finansowe.

Szczerze, to nie interesuje mnie jakie problemy na właściciel firmy – ja chcę odzyskać moje pieniądze i czekam na nie z narastającym zniecierpliwieniem. Ostatnie dwa miesiące były dla mnie i dla mojej rodziny wyjątkowo ciężkie i musieliśmy się zapożyczyć w paru miejscach, by kupić jedzenie i inne niezbędne artykuły. Gdy tylko otrzymam pieniądze, od razu odchodzę z firmy i zaczynam rozglądać się za nową pracą. Nie chcę już nigdy więcej przechodzić podobnych stresów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *