Kobieta na stanowisku operatora sprzętu budowlanego

kobieta na stanowisku operatora sprzętu budowlanego

Obecność kobiet w typowo męskich zawodach już nikogo nie dziwi. Jest to zupełnie naturalne, że profesje nie przeczące kobiecym predyspozycjom fizycznym, są coraz częściej obsadzane zdolnymi, nie bojącymi się wyzwań kobietami.  Wyjątku nie stanowi również stanowisko operatora sprzętu budowlanego, niegdyś kojarzonego tylko i wyłącznie z mężczyznami.

Zdolności techniczne i refleks

Jak wynika z opinii pracodawców, kobiety w niczym nie ustępują panom na wielu stanowiskach. Już dawno do lamusa odszedł mit o braku analitycznego myślenia u kobiet oraz o tym, że nie potrafią one zbyt efektywnie wykonywać konkretnych zadań, nie wymagających popularnego multitaskingu. Panie również potrafią pracować w skupieniu, kalkulować „ na chłodno”, nie dając ponieść się zbytnio emocjom, co może być groźne zwłaszcza w momencie pracy z ciężkim sprzętem.

Budowlańcy są zadowoleni ze współpracy z kobietami. Uważają oni, że panie jak nikt inny potrafią łagodzić sytuacje konfliktowe oraz sprawiać swoja obecnością, że praca staje się nieco przyjemniejsza. Jak widać, w każdym zawodzie, również operatora sprzętu budowlanego, panie mogą sprawdzić się bardzo dobrze. I nie warto zwracać uwagi na szkodliwe stereotypy, bo obecnie mają one niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *