Koniec pracy

Praca jako operator sprzętu budowlanego

Wczorajszy dzień był dla mnie jednym z najgorszych dni w mojej karierze zawodowej, a wszystko przez to, że wczoraj około godziny 14.00, czyli na dwie godziny przed końcem pracy zostałem wezwany do kierownika budowy, który poinformował mnie, że moja umowa zostaje rozwiązana ze względu na małą efektywność mojej pracy i słabe wyniki osiągane w ciągu dnia. Byłem szczerze zaskoczony taką informacją, zwłaszcza, że nikt wcześniej nie wspominał mi, że jest niezadowolony z jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Nie otrzymałem ani jednego ostrzeżenia czy pouczenia – wszystko odbyło się momentalnie i w jednej chwili zostałem pozbawiony źródła utrzymania.

Dzisiaj był ostatni dzień, w którym przyszedłem do pracy. Od poniedziałku jestem bezrobotnym poszukującym pracy operatora sprzętu budowlanego, bo tylko na tym się znam. W końcu przez pięć lat pracowałem jako operator sprzętu budowlanego Gliwice i przez ten czas wszystko było dobrze. Pięć lat ciężkiej i dobrze wykonywanej pracy, a tu nagle z dnia na dzień żegnam się z zatrudnieniem i witam z bezrobociem. Idzie się załamać.

Nie wiem gdzie ja teraz znajdę pracę, skoro mamy początek zimy, a jak wiadomo w zimie wszystkie prace budowlane ustają. Obawiam się, że moje bezrobocie przeciągnie się aż do początku wiosny i może dopiero wtedy uda mi się gdzieś zatrudnić. Gdybym wiedział, że dostanę tak niekorzystną informację tuż przed Świętami, to chyba wziąłbym dwutygodniowy urlop zdrowotny i spróbował jak najbardziej odwlec niemiłą chwilę pożegnania z pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *