Niezgodnie z przepisami

Aktywny wypoczynek po pracy operatora sprzętu budowlanego

Wysiedzieć w takim upale w nieklimatyzowanej kabinie koparki to prawdziwe wyzwanie, z którym mierzyć się mogą tylko najlepsi operatorzy sprzętu, operator sprzętu budowlanego Biała Podlaska. Jestem przekonany, że w niektórych porach dnia temperatura w kabinie wzrasta do blisko 40 stopni, a otwieranie drzwi na oścież zbyt dużo nie pomaga – czuję się jak w piekarniku, z którego nie mogę uciec.

Próbowałem już różnych sposobów na ulgę od gorąca, jednak żaden na dłużej nie zdaje egzaminu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby działająca klimatyzacja, jednak ta popsuła się na początku czerwca i pracodawca jeszcze nie miał czasu jej naprawić. W związku z tym ja muszę męczyć i walczyć z gorączką i bólem głowy. Jestem przekonany, że praca w takich warunkach nie jest zgodna z prawem pracy, ale co zrobię – przecież się nie poskarżę nikomu, bo stracę pracę, o którą tak długo się ubiegałem.

Po powrocie z pracy do domu pierwszym, co robię, jest wzięcie długiej i chłodnej kąpieli, która choć trochę łagodzi upał i nasilający się ból głowy. Wysoka temperatura zupełnie pozbawia mnie energii, dlatego po kąpieli i obiedzie kładę się na dwie godziny w chłodnej sypialni i regeneruję siły. Bez tego nie byłbym w stanie normalnie funkcjonować. Dobrze, że moja małżonka rozumie warunki, w jakich pracuję i zmęczenie, z którym muszę się zmagać. Nigdy nie usłyszałem od niej słowa wyrzutu dotyczącego poobiednich drzemek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *