Oryginalny prezent urodzinowy

Na osiemnaste urodziny dostałem od swoich rodziców dość oryginalny, aczkolwiek bardzo przydatny prezent. Po cichu liczyłem na jakieś własne, używane auto, jednak zamiast auta otrzymałem kurs operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Sami przyznajcie, że jest to bardzo unikatowy prezent na osiemnaste urodziny. Rodzice stwierdzili, że najlepszym prezentem dla ich dorosłego już syna będzie ufundowanie mu szkolenia, po ukończeniu którego da sobie radę na chorzowskim rynku pracy i zyska cenny atut w procesach rekrutacyjnych. Rodzice wiedzieli, że planuję  zatrudnić się jako operator sprzętu budowlanego Chorzów, a do tego potrzeba uprawnień operatorskich.

Warunkiem przyjęcia na kurs było przynajmniej podstawowe wykształcenie, ukończony 18 rok życia i brak przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w kursie. Kurs ten ma się składać z 34-godzinnej części teoretycznej oraz 10-godzinnej części praktycznej. Szkolenie ma się zakończyć egzaminem przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS). Uprawnienia na operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych będą wydane w formie książkowej i są ważne bezterminowo.

Podczas kursu poruszone zostaną następujące kwestie: użytkowanie eksploatacyjne, dokumentacja techniczna, bhp podczas obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, podstawy elektrotechniki, budowa zagęszczarek i ubijaków, technologia robót budowlanych oraz zajęcia praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *