Przed urlopem

Przed urlopem operatora sprzętu budowlanego

Wielu moich znajomych śmieje się z polskiego żartu, że praca operatora betoniarki jest zajęciem idealnym – piasek, woda i słońce – czego chcieć więcej? Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że jest to naprawdę ciężka praca wymagająca dużej siły fizycznej i ogromnego wysiłku, operator sprzętu budowlanego Radom. Umieszczanie składników mieszanki betonowej w betoniarce jest zajęciem ciężkim i męczącym. Budowa, na której jestem obecnie zatrudniony ma na szczęście węzeł betoniarski, co nieco ułatwia pracę, jednak nie oznacza to, że całe dnie leżę i nic nie robię.

Za tydzień rozpoczyna się wyczekiwany, długi i bardzo potrzebny urlop, który mam zamiar spędzić w zaciszu własnego domu i ewentualnie na wsi, u teściów. Myśleliśmy z żoną o wyjeździe do ciepłych krajów, jednak po pierwsze nie stać nas na taki wyjazd, a po drugie nie chce mi się znowu patrzeć na piasek i na słońce. Może to brzmi trochę banalnie, ale marzą mi się spokojne dwa tygodnie na działce u rodziców, przeleżane na wygodnych leżakach i całkowicie pozbawione pracy.

Czekają mnie zapewne jakieś drobne zajęcia, takie jak umycie samochodów czy skoszenie trawnika, jednak one należą do prawdziwych przyjemności. Czy jest coś przyjemniejszego niż koszenie niewielkiego trawnika z butelką zimnego piwa w ręce? No właśnie, nie ma. Co mi tam jakieś Egipty, Tunezje czy Turcje, skoro mam prawdziwą polską działkę i miejsce do wypoczynku. W ciągu urlopu nie dość, że wypocznę, to jeszcze trochę zaoszczędzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *