Strach przed wystąpieniem

strach przed wystąpieniami publicznymi operatora sprzętu budowlanego

Rodzice moich kolegów i koleżanek z klasy mają jakieś ciekawe zawody, którymi ich dzieci mogą się pochwalić na forum klasy i być dumne z tego, że mają wykształconych rodziców. Niedawna praca dodatkowa zadana nam przez panią od polskiego uświadomiła mi jak bardzo jestem niezadowolony z tego, że mój tata nie ma magistra i pracuje fizycznie. Chętnie wymieniłbym jego pracę na inną, ciekawszą i bardziej szanowaną. Niestety, fakty pozostają faktami, a mój ojciec od wielu lat pracuje jako operator sprzętu budowlanego Przemyśl.

Gdy słuchałem wypowiedzi moich kolegów i koleżanek z pracy na temat tego co robią ich rodzice, przy każdym referacie coraz bardziej zamykałem się w sobie i z wielką ulgą przyjąłem informację, że swoje wystąpienie przedstawię dopiero na następnej lekcji. 45 minut to za mało, by wysłuchać wszystkich uczniów z mojej klasy, dlatego część osób została przerzucona na kolejne zajęcia.

Przesunięcie terminu wystąpienia na forum klasy nieco odsuwa mnie od niemiłego zadania, jednak nie sprawia, że całkowicie mi się ono upiekło. Każdy uczeń  mojej klasy ma obowiązek opowiedzieć o swoich rodzicach, bo jeśli tego nie zrobi, to dostanie jedynkę. Ja jedynki dostać nie chcę, więc muszę jakoś przeżyć te kilka minut zdenerwowania i wstydu. Boję się, że po moim wystąpieniu część koleżanek i kolegów będzie się ze mnie wyśmiewała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *